Kariyer

İnsan Kaynakları Politikamız

Uğur Makina Kurumsal

 

İşe Alım
 
Makine sektörünün lider ve köklü şirketlerinden biri olarak; amacımız ortak değerlerimizi benimseyecek, ekip çalışmasına yatkın, başarı odaklı, gelişime açık çalışanları bünyemizde bulundurmaktır. Bu bağlamda işe alım süreci mülakatlarla gerçekleştirilir. Başvuruda bulunan adayın şirketimize ve işe uygunluğu, kişisel özellikleri ve deneyimleri değerlendirilerek karara varılır.
 
Eğitim
 
Şirketimiz çalışanlarına, görevlerine yönelik teknik ve mesleki eğitimler düzenlenmektedir. Bu doğrultuda, çalışanlarımızın işe başlamasıyla beraber oryantasyon ve mesleki eğitimlerinin ardından, yetkinliklerinin de geliştirilmesi yönünde planlamalar yapılarak gereken destek verilmektedir.
 
Ücret Politikası
 
Ücret artışları, kariyer basamaklarındaki yükselme ile birlikte dönemin enflasyon oranı baz alınarak senede bir kez her yılın ocak ayında gerçekleştirilir. Ücret artışı belirlenmesinde bir başka unsur ise; çalışanın performansı, pozisyonun büyüklüğü ve kişinin potansiyelidir. Böylece çalışanlar kendilerinden beklenen yüksek performans çıtasına yönlendirilirken, yüksek performanslı çalışanlar da ön plana çıkarılarak ödüllendirilir.