Kurumsal

CEO’nun not defterinden

Değerli Dostlarımız,
Uğur Grup kendisine, gelişen dünya ve zorlaşan rekabet şartlarına hızlı cevap verebilecek bir firma hüviyeti kazandırırken, sürdürülebilir ticari gelişmeyi gaye edinerek sizlere inovatif ürünler, üretimde kalite, yenilikçi iş anlayışı sunmanın yanında üretim ve süreç verimliliğinizi artırarak beklentinin üzerinde kusursuz servis hizmetleriyle karşınıza çıkmaya devam etmektedir. İşletmemizin bu anlayışı tedarikçilerinden, müşterilerine uzanan kazan - kazan ilkesine dayalı kalıcı dostluklar edinmesine vesile olmuştur.

1955’te ticari yolculuğuna çıkan Uğur Grup, var olan 12 şirketinin temellerini günün koşullarını değerlendirip, un makinaları imalatına başlayarak atmıştır, müşterilerine Un fabrikası işletme sürecini ve makinalarını daha iyi anlatmak amacıyla bir çeşit pilot tesis olan küçük un fabrikası bünyemize eklemiştir. Bu tesis 1990’lı yıllarda büyüyen bugünkü 500 tonluk un fabrikasının temelini de oluşturmuştur.

Zamanla un makineleri ve yem üretimi dışına çıkarak farklı birçok sektörlerde yatırımlara başlayan Uğur Grup, makine, un, yem ve turizm gibi alanlarda başarılı performansını sürdürürken, önceki yatırımlarla ilişkili olarak 2002 yılında Uğur İnşaat Şirketinin temellerini atmıştır. Bireylerin daha iyi yerlerde, daha iyi koşullarda yaşam alanları kurma fikriyle yola çıkarak, Ankara’nın en iyi semtlerinden Çayyolunda 102 konutluk site inşa etmiştir. Gruba dahil olan UBA INŞAAT Yurtdışındaki inşaat faaliyetlerini sürdürmekte, hastane, okul, köprü, otel, konut projeleri yapmaktadır. Uğur Grup, 2007 yılında yatırımlarına bir yenisini ekleyerek bağlı sektörlerden Hitit Yalıtım ve Yapı Malzemeleri San. Ve Tic. Ltd. Şirketini bünyesine eklemiştir.

Ana faaliyet alanı olan un makineleri üretimiyle yurtiçinde ve yurtdışında 40’dan fazla ülkede anahtar teslim un fabrikaları kurmaya devam etmektedir. Faaliyet gösterdiği alanlarda kısa sürede sektörün lider ve öncü firmalarından olmayı başarmıştır.

2011 Yılında Uğur Grup’un odak sektörü olan değirmenciliği tamamlayıcılığı açısından ülkemiz ve coğrafyamız ihtiyaçları gözetilerek, Çelik Tahıl Depolama projelerine cevap verecek, Tekirdağ – Çorlu Serbest Bölgesinde 42.000 m² açık alan ve 16.000 m² kapalı alan üzerine kurulan BBCA Storex yatırımı gerçekleştirilmiştir. Sektörün, mevcut en son teknolojisi ve üretim kalitesini, çözüm odaklı iş anlayışıyla birleştiren BBCAStorex, anahtar teslim entegre tesis projeleriyle en iyi kalitedeki hizmeti sunup, ülkesini temsil etmeye devam edecektir.

Uğur Grup; Makine üretiminden tarım ürünleri üreten fabrika kurmaya; silo üretimine, sistem otomasyonundan inşaat alanına, turizm sektörüne büyüyen ve gelişen bir yelpazede müşterilerine kaliteli hizmeti kaliteli iş gücü ile hizmet verme gayesiyle ihtiyaçlara cevap vermeye devam etmektedir. Grubumuz Dünya ve Türkiye genelindekini konumunu, kaliteyi her adımda uygulama mantalitesiyle, sektörün gerektirdiği kalite güvence sertifikalarını alarak faaliyet alanlarındakini yerini sağlamlaştırdı. AR-GE’ye verdiğimiz önem ve yatırımlar, tecrübeli mühendis ve yetenekli teknisyenlerden kurulu ekibimiz, yatırım ve çalışmalarımızla yüzde yüz müşteri memnuniyeti amaçlanmaktadır.

Uğur Grup, üretim kalitesini artırmak amacıyla; üretim bantlarına, Türkiye’de sadece Uğur Makine üretim tesislerinde bulunan, Türkiye’nin En Büyük Lazer Kesim Hattını dahil etmiştir.

Gerek dünyanın, gerekse Türkiye’nin içinde bulunduğu zorlu ticari koşullarda Uğur Grup hedefe bağlılık, geleceği görebilme ve zoru başarma inancı ile yerini yeni yatırımlarla daha da sağlamlaştırmaktadır. Bu amaçla 2015 ve 2016 yıllarında iki fazda bitirilmesi planlanan, sektörün dünyadaki en büyük yatırımlardan birine imza atarak, 130.000 m²’lik saha içerisinde 72.000 m² üretim-montaj-depolama –yedek parça-servis ve mühendislik birimlerini kapsayan üretim tesisine taşınacaktır. Yalın iş anlayışla en uygun, en kaliteli, en hızlı hizmeti vermeyi amaçlayan Uğur Grup, yeni tesisi ile birlikte sektördeki öncü konumunu pekiştirmekte, bu yatırımla müşterilerinin güvenini artırmakta böylesine bir tesisi ülke ve bölgesine kazandırmanın haklı gururunu çalışanları ve siz çözüm ortakları ile paylaşmaktadır.

UĞUR Grup daimi olarak Türk Ekonomisine katkıda bulunma ilkesi ile yaptığı her işte en iyiyi hedefleyip, alanlarında öncü olan, hem teknoloji anlamında hem de finansal anlamda gücünü kanıtlayan lider şirketleriyle sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Uğur Grubunun öncü ve yenilikçi adımlarını inşa etmeye hep birlikte devam edeceğiz.

Yönetim K. Başk. Yard.

OKÇUL BARLIK