Kurumsal

Şirket Profili

Uğur Makina Kurumsal

1955 yılında, Uğur ve Uygun Barlık kardeşlerin, babalarının deneyiminden aldıkları cesaretle küçük bir atölyede başlayan imalatları bugün UGUR GROUP’un var olan 11 şirketinin temellerini atmıştır. 1970’li yıllarda Çorum’un içinde 60 metrekarelik bir atölyeden büyük fabrikalara ve farklı sektörlerdeki yatırımlara geçilmiştir. Hedefe bağlılık geleceği görebilmeyi, zoru başarma inancı ise başarıyı getirmiştir. Gerek dünyanın , gerekse Türkiye’nin içinde bulunduğu zor koşullarda yeni yatırımlarla daha da güçlenen UGUR GROUP dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da bu inancın ışığında ilerlemeye ve sektörünün lider şirketlerinden biri olmaya devam edecektir.

Öncelikle 1966 yılında günün ve çevrenin koşullarını değerlendirerek un fabrikası makinalarının imalatına geçen Barlık kardeşler, 1986 yılında yaşanan bir dönüşümle bir çeşit showroom gibi kullanmak ve üretilen makineları denemek üzere küçük bir un fabrikası kurmuşlardır. Ancak fabrika iç pazara da çalışmaya başlayınca yetersiz olmuş ve bu yetersizlikten ötürü modern bir fabrika yapma ihtiyacı doğmuştur. Adım adım büyümenin ve ilerlemenin bir sonraki durağı ise 1990’lı yıllarda temeli atılan bugünkü 500 tonluk un fabrikasıdır. Yeni bir alanda, daha iyi hizmet vermeye başlayan Ugur Group, eski fabrikayı yem fabrikasına çevirerek bu kez yepyeni bir alan olan yem işinde de adlarını duyurmaya başlamıştır. Zamanla un makineleri ve yem üretimi dışına çıkarak farklı birçok sektörde yer almaya başlayan UGUR GROUP , turizm alanında da bir hamle yaparak Çorum’un eski Turban otelini satın almış ve restore ettirmiştir. Daha sonra bu eski otelin yanına yeni bir otel yapılmıştır. Çorum’un en seçkin otellerinden biri konumuna gelen 500 yatak kapasiteli 5 yıldızlı otelin yeni ismi Anitta Otel olmuştur. Bununla beraber Un makinesi üretimine paralel olarak yurtdışına anahtar teslim un fabrikası kuran şirket , 40’dan fazla ülkeyle çalışmaktadır. Ayrıca yurtdışına anahtar teslim hizmet veren UGUR GROUP yılda yaklaşık 10-15 anahtar teslimi proje yapma kapasitesine sahiptir. Şuanda Mısır, Fas, Azerbaycan, İtalya, Nijerya, Etiyopya, Tanzanya, Portekiz, Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan, Nahçıvan, gibi ülkelere anahtar teslimi fabrikalar kurmaktadır.

UGUR GROUP makine, un, , yem ve turizm gibi alanlarda başarılı performansını sürdürürken, koşulları çok iyi yorumlayarak 2002 yılında Ugur İnşaat Şirketinin temellerini attı. İnsanların daha iyi yerlerde, daha iyi koşullarda yaşaması fikriyle yola çıkan UGUR GROUP Ankara’nın en iyi semtlerinden Çayyolunda 102 konutluk siteyi yaptı. Gruba dahil olan UBA INŞAAT Yurtdışındaki inşaat faaliyetlerini sürdürmekte, hastane, okul, köprü, otel , konut projeleri yapmaktadır.

2007 yılında Çorum organize sanayi bölgesinde yatırımlarına bir yenisini ekleyerek Hitit Yalıtım ve Yapı Malzemeleri San. Ve Tic. Ltd. Şirketini bünyesine eklemiştir.

Daimi olarak Türk Ekonomisine katkıda bulunmayı ilke edinen UGUR GROUP, yaptığı her işte en iyiyi hedefleyerek ilklerin firması olmayı amaçlamaktadır.